Sitemizde Ara

  • Kızgın kumlardan serin sularaBDP’nin güneş yağıyla imtihanı
  • “Sivil itaatsizlik” ama bu bildiğiniz gibi değil...RAPORU HAZIRLAYANLAR:
Azime Acar & Ender Bölükbaşı


Kürt açılımına ilişkin girişimler yerini bulmadı ama Meclis’in haşarı partisi BDP’nin vekilleri Bodrum açılımını “başarı” ile yaptılar.

Hep siyasi platformlarda, sert üslupla ve karşılıklı siyasi salvolarla tanımaya öylesine alıştık ki BDP’li iki ismin aşk hayatı ya da günahı medyanın boynuna kaçamakları bu siyasi partiye başka bir kerterizden bakmamıza yol açtı.

Önce BDP Batman Milletvekili Bengi Yıldız, Bodrum güneşinde bedenini yakarken objektiflere takıldı, bir kadın arkadaşıyla birlikte.

Medya, Bengi Yıldız’ın gösterilerde polise çocuklarla birlikte taş atan fotoğraflarıyla mayolu fotoğraflarını yan yana yayınlar oldu.

Bu durum öylesine tepki aldı ki BDP içinde Bengi Yıldız’ın ihracı bile konuşulmaya başlandı.

Hep sert siyasi duruşuyla tanınan bir milletvekilinin mayolu, gevşemiş, güneş yağlı hali belli ki Bengi Yıldız’ın kendisini bile şaşırttı.Daha üzerinden bir kaç hafta geçti geçmedi, bu kez de BDP’nin imamı olarak tanınan Übeydullah Özmen, Bodrum’da sevgilisiyle havuzda kameralara yakalandı.

“Sivil itaatsizlik” eylemleri kapsamında “Alternatif Cuma Namazları” kıldırmakla tanınan imamın, bu kez itaatsizliği eşine idi galiba.

Evli ve bir kız babası olan Özmen, “O kadını tanımam” diye açıklama yaptı. Yaptı ama Takvim gazetesinde “İmam Bayıldı” başlığıyla verilen fotoğrafların ardından “Tanımıyorum” dediği kadınla el ele sarmaş dolaş görüntüleri yayınlandı.

Übeydullah  Özmen ile ilgili haberler öylesine hızlı yayıldı ki, daha önce “aynı kadınla İstanbul’da bir otelde kaldığı, hatta kaç numaralı odada kaldığına” dair detaylar çorap söküğü gibi ortaya döküldü.


SONUÇ

Sonuçta BDP’nin “Sivil İtaatsizlik” eylemlerinin ünlü ismi Übeydullah Özmen için “Parti ile bağlantısı yoktur” açıklaması yapıldı:

"Bu tür maksatlı haberlerle partimize karşı açıkça çirkin bir propaganda kampanyası yürütülmektedir. Halkımız ve kamuoyu, bu tür maksatlı yayınlara itibar etmemeli, dikkate almamalıdır."

Ama bir kere macun tüpten çıkmıştı.
 
Medya arşivine başvurup, bu kez PKK lideri Abdullah Öcalan’ın daha önce yayınlanmış, fakat pek dikkat çekmemiş olan “Lübnan’da denizde yüzerken” görüldüğü mayolu fotoğrafları gazete sayfalarında boy boy yer aldı.

BDP’nin “Bodrum Açılımı” dönüp dolaşıp İmralı’yı vurdu.